پخش مویرگی

نکاتی برای فاز تحلیل کسب و کار پروژه ERP

زود شروع کنید

 تحلیل کسب و کار ممکن است بیش از تصور شما طول بکشد. ممکن است متوجه شوید که می خواهید همه چیز را تغییر دهید. برای تصمیم گیری در مورد نحوه کار در آینده ممکن است نیاز به بحث و گفتگو بین بخشها داشته باشید. به خودتان وقت بدهید تا این کار را درست انجام دهد. عجله نکن.

   

 نظرات کارمندان بسیار مهم است

یک اشتباه رایج توسط شرکت ها این است که تحلیل کسب و کار اغلب توسط مدیریت انجام می شود. ورودی آنها مهم است ، اما هیچ شرکتی نباید از نظرات کارمندان خود غافل شود.

در واقع ، هنگام انجام تحلیل کسب و کار ، ورودی کاربران را نسبت به مدیران ترجیح دهید. کاربران کسی هستند که در نهایت از سیستم استفاده و تغذیه خواهند کرد ، بنابراین نظر آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر آنها احساس کنند که سیستم ERP سرعت آنها را کاهش می دهد یا به نیازهای آنها پاسخ نمی دهد ، از آن به خوبی استفاده نمی کنند.

این کار منجر به ERP  ناکارآمد و دوره بازگشت سرمایه بسیار طولانی تر خواهد شد.

  

حرفه ای ها و کاربران فوق العاده مناسب را انتخاب کنید

این مرحله بسیار مهمی است که می خواهید مطمئن شوید افراد مناسب شغل را دارید. کاربران فوق العاده خود را با دقت انتخاب کنید. آنها در مورد نحوه کار ERP تصمیمات زیادی می گیرند. اطمینان حاصل کنید که آنها دانش کافی دارند و وقت خواهند داشت که به پروژه اختصاص دهند. یک تحلیلگر کسب و کار با صلاحیت و با تجربه استخدام کنید او نه تنها در این مرحله به شما کمک خواهد کرد ، بلکه در کل مرحله پیاده سازی ERP نیز به شما کمک خواهد کرد.

 

تحلیل کسب و کار پایه و اساس پروژه پیاده سازی ERP است.

وقت خود را بگذارید ، اطمینان حاصل کنید که از نظر کارمندان اتفاق نظر روشنی وجود دارد و اطمینان حاصل کنید که مدیریت با هدایت پروژه موافق است.

 

گام بعدی چیست؟

هنگامی که فرآیندها و نیازهای خود را به روشنی مشخص کردید ، زمان شروع فرآیند خرید ERP فرا رسیده است.

 

منبع:

http://www.businessnsoftware.com/business-analysis


Tags:

نوشتن دیدگاه